Nowość to praca na dwóch ekranach

Ekran 19-calowy jest przede wszystkim bardziej ergonomiczny. A jest to ważne, bo przed monitorem spędzamy większość czasu w biurze. Pracując ze zbyt dużą rozdzielczością, widzimy wprawdzie więcej szczegółów, ale czcionka jest mniejsza, co powoduje szybsze zmęczenie. Dlatego polecam monitory 19-calowe zamiast 17-calowych; rozdzielczość ta sama, a czcionka większa. Jeśli chodzi o modele panoramiczne, to z pewnością docenią je osoby pracujące z wieloma aplikacjami biurowymi, ale również gracze komputerowi i miłośnicy filmów. Wybierając monitor, należy myśleć o przyszłości. Nieco droższy, ale nowszy model będzie miał lepsze parametry, dłużej będzie mógł służyć w firmie i znajdzie więcej zastosowań. Jakość wyświetlanego obrazu, mniejsze wymiary, ergonomia oraz intuicyjna obsługa to najbardziej pożądane obecnie cechy monitorów używanych w firmach. W zastosowaniach biurowych najważniejsza jest uniwersalność, bowiem monitor kupujemy do biura na lata, a jego użytkownik może się zmieniać.

Każdy monitor powinien mieć:
> regulowaną wysokość ekranu, aby zarówno osoby niskie, jak i wysokie miały zapewniony komfort pracy,
> złącza analogowe VGA i cyfrowe DVI, aby niezależnie od tego, jakie złącze ma komputer, monitor zawsze był gotowy do pracy,
> wielkość i rozdzielczość ekranu odpowiednią do stosowanych aplikacji.

Na świecie nowoczesne biura cenią sobie pracę na dwóch monitorach. Jest to nowa tendencja. W Polsce klienci też powoli doceniają takie rozwiązania, zarezerwowane dotychczas wyłącznie dla profesjonalistów. Jest to prawdziwa rewolucja w zastosowaniu monitorów w miejscu pracy. Badania wykazały, że użycie tego typu rozwiązań zmniejsza ilość popełnianych błędów, praca jest przyjemniejsza i mniej stresująca.