Lustracja w polskim Kościele

- Kwiecień 2005 - IPN ujawnia, że ojciec Konrad Hejmo współpracował z SB pod pseudonimem Hejnał. Znany dominikanin, który w Watykanie zajmował się m.in. pielgrzymami z Polski, miał współpracować z SB od lat 70. Hejmo zaprzecza oskarżeniom.

- Luty 2006 - tygodnik "Wprost" sugeruje, że proboszcz katedry wawelskiej ksiądz Janusz Bielański, jeden z najbardziej znanych i zasłużonych duchownych w Krakowie, to agent SB o pseudonimie Waga. Ksiądz zaprzecza.

- Luty 2006 - "Tygodnik Podhalański" na podstawie materiałów IPN oskarża ks. Mirosława Drozdka o współpracę z SB. Ksiądz przez cztery lata miał być tajnym współpracownikiem o kryptonimie Ewa. Ksiądz zaprzecza, występuje do IPN o status pokrzywdzonego i pozywa "Tygodnik" do sądu.

- Maj 2006 - "Życie Warszawy" ujawnia, że ks. prof. Michał Czajkowski, współpracownik "Tygodnika Powszechnego" i współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, to TW Jankowski. Ksiądz zaprzecza oskarżeniom i jednocześnie przeprasza.

- Czerwiec 2006 - "Tygodnik Powszechny" ogłasza, że z SB mógł współpracować publicysta tej gazety ks. Mieczysław Maliński, przyjaciel Jana Pawła II. Miał się ukrywać pod pseudonimami Delta i Mechanik. Ks. Maliński zaprzecza, "Tygodnik" zawiesza z nim współpracę.

- Wrzesień 2006 - ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski (od dłuższego czasu wymienia nazwiska duchownych uwikłanych we współpracę z SB) twierdzi, że przy procesie beatyfikacji Jana Pawła II pracuje duchowny będący dawnym agentem SB. Chodzi o ks. Michała Jagosza. Ks. Jagosz zaprzecza oskarżeniom.

- Wrzesień 2006 - Ks. Henryk Jankowski ujawnia nazwiska 40 agentów SB. Wśród nich siedmiu księży, m.in. biskupa włocławskiego Wiesława Meringa i wikariusza generalnego kurii gdańskiej ks. Wiesława Lauera. Ci zaprzeczają, że byli agentami.

- Listopad 2006 - "Gość Niedzielny" informuje, że ks. Wiktor Skworc, dziś biskup tarnowski, w latach 70. został zarejestrowany jako TW Dąbrowski. Biskup przyznaje się i przeprasza wiernych. woc