Wrocław

Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce liczącym 640 tysięcy mieszkańców. Należy do największych w kraju ośrodków uniwersyteckich. W 2005 roku Wrocław odwiedziło ponad milion turystów, co oznacza, że nadodrzańska metropolia znalazła się na trzecim miejscu wśród najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Wrocław staje się miastem rozpoznawalnym w Europie Zachodniej, a francuskie, angielskie czy nawet amerykańskie gazety rozpisują się na jego temat. Wrocław nadaje się na zorganizowanie Expo. Miejsce, w którym miałaby się odbyć wystawa, ma 25 ha powierzchni i oddalone jest od centrum miasta o 7 km. Wrocław już po raz drugi ubiega się o to, by zostać gospodarzem Expo. W 2002 r. miasto przegrało z Szanghajem walkę o organizację światowej wystawy Expo w 2010 r. Tym razem stolica Dolnego Śląska chce ubiegać się o tzw. tematyczną wystawę - mniejszą, ale również o międzynarodowym prestiżu. Takie Expo odbywa się co cztery lata.


Tanger

To miasto w północno-zachodnim, liczącym niespełna 30 mln mieszkańców Maroku, oddalone zaledwie o 14 km od wybrzeży Europy. Liczy 703 tysiące mieszkańców. Tanger jest dziś nowoczesnym portem, przez który przewija się rocznie około miliona pasażerów. Miasto jest chętnie i często odwiedzane przez turystów, położone w sercu urodzajnego rolniczego regionu, w którym uprawia się głównie pszenicę. Marokańczycy przygotowują się na to, że do Tangeru na wystawę Expo 2012 przyjedzie ponad 6 mln osób. W rywalizacji o wystawę światową Maroko może liczyć na poparcie krajów Afryki i części Europy, a zwłaszcza Francji, z którą łączy go długa historia.


Jeosu

Założone w 1949 r. Jeosu liczy 300 tysięcy mieszkańców i zwane jest perłą południowego wybrzeża. Leży na najbardziej na południe wysuniętym półwyspie Korei Południowej. Nazwa Yeosu oznacza krystalicznie czystą wodę. Miasto leży na półwyspie Jeosu i 317 wyspach, z których tylko 49 jest zamieszkanych. Władze koreańskiego miasta zamierzają m.in. rozbudować połączenia kolejowe i autostrady w regionie, by zapewnić turystom i wystawcom dogodną komunikację. Koreańczycy planują wydać na organizację Expo prawie dwa miliardy dolarów i spodziewają się, że ewentualną ekspozycję odwiedzi niemal 9 mln gości. W głosowaniu BIE kandydaturę Jeosu poprą najprawdopodobniej państwa Azji i te kraje Ameryki, które związane są gospodarczo z Koreą Południową.