Kto jest kim w konflikcie

> Marek Gaszyński To chodząca historia Polskiego Radia - przepracował w nim 45 lat. Zaczynał w Rozgłośni Harcerskiej, później przez lata prowadził audycje muzyczne w Programie III. Jest laureatem Złotego Mikrofonu. Napisał teksty ponad 150 piosenek, w tym takich przebojów, jak "Sen o Warszawie", "Gdzie się podziały tamte prywatki", "Nie zadzieraj nosa". Jest kronikarzem polskiej muzyki rozrywkowej, autorem książek m.in. o Czerwonych Gitarach i Czesławie Niemenie.

> Tomasz Borysiuk Do KRRiT trafił z TVP, a do telewizji prosto z biura Klubu SLD. Przez kilka lat był wydawcą publicystycznego "Gościa Jedynki". Wydawał program, w którym Piotr Gembarowski beształ kandydata prawicy w wyborach prezydenckich 2000 roku Mariana Krzaklewskiego. Komisja Etyki TVP uznała, że prowadzący i wydawcanaruszyli zasady etyki. Sejmowa Komisja Kultury była przeciw jego nominacji do KRRiT, ale w Sejmie poparła go koalicja. Jego ojciec Bolesław jest posłem Samoobrony z Lublina.

> Piotr Sławiński Szef publicystyki Dwójki i szef "Wiadomości" w telewizji Roberta Kwiatkowskiego. Zasłynął nazwaniem Jana Pawła II "panem Karolem Wojtyłą". Otrzymał za to naganę. Szefował "Wiadomościom" w czasie, kiedy TVP relacjonowała aferę Rywina, której jednym z bohaterów był prezes Kwiatkowski. Sławiński odsunął od tematu czołową reporterkę polityczną Katarzynę Kolendę-Zaleską, "Wiadomości" niezwykle tendencyjnie relacjonowały posiedzenia sejmowej komisji śledczej. Sławiński to syn senatora SLD dwóch kadencji Ryszarda Sławińskiego, który do końca ubiegłego roku zasiadał w KRRiT. jar