Szlak Rurzycy

20,2 km - osada Trzebieszki, wodowanie kajaków. Rzeka ma tu 1,5 m szerokości, płynie u podnóża wysokiej i dosyć stromej skarpy. Płynąc pod prąd, można przedostać się stąd na jeziora górnej, rzadko odwiedzanej części szlaku. Po 500 m jezioro Krępsko Długie (20,7 km) wysokie zalesione brzegi, 2,6 km długości. Na północno-zachodnim krańcu 1-km przesmyk (23,3 km), którym dopływamy do zarastającego jeziora Krępsko Małe (24,2 km). Na jego północno-zachodnim brzegu - rezerwat przyrody Diabli Skok.

19,7 km - jezioro Trzebieszki. Na obu brzegach sosnowy las. W miejscu, gdzie jezioro zwęża się lejkowato, wypływ rzeki (18,3 km). Na lewym brzegu osada Piaski.

17,8 km - jezioro Krępsko Górne, 2,9 km długości, do 0,4 km szerokości. Rzeka wypływa we wschod niej jego części pod mostkiem (14,9 km).

14,6 km - jezioro Krępsko Średnie 2,6 km długości i 38 m maksymalnej głębokości. Na lewym brzegu, na polanie z widokiem na jezioro obelisk upamiętniający spływ kardynała Wojtyły w 1978 r. Na prawym brzegu stanica Wrzosy. We wschod niej części jezioro się zwęża i przechodzi w rzeczkę.

12 km - most drogowy, za którym zastawka i przenoska. Z lewej zabudowania leśnictwa Wrzosy. Rzeka dość szeroka i głęboka, nurt leniwy.

10,4 km - ostatnie na szlaku jezioro Dębno (Dąb), 1,1 km długości, porośnięte trzciną niedostępne brzegi. Wypływa się z niego w południowo-wschodnim krańcu. Z prawej burty rezerwat Smolary.

6 km - most na rozebranej linii kolejowej

5 km - most kolejowy linii Piła - Szczecinek. Węziej i płyciej, szybszy nurt, kamieniste dno i mielizny.

0,4 km - Stara Lemieszarnia w Krępsku. Można tu zakończyć spływ na polu biwakowym obok stawów hodowlanych, na prawym brzegu lub przenieść kajaki lewą stroną około 50 m i dobić do brzegu, gdy rzeka po około 100 m rozszerzy się w staw przy młynie.